Co je to Satoshi

O kryptoměnách

by Super Admin 206 Views 0

Co je to Satoshi

0

(0) Reviews

Byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Satoshi je nejmenší jednotka kryptoměny bitcoinu. Satoshi je pojmenován po Satoshi Nakamoto, tvůrci protokolu používaného v blocích řetězců (blockchain) a kryptoměny bitcoinu.

Na rozdíl od fyzických verzí globálních měn, jako je například britská libra nebo americký dolar, v digitálním světě existují převážně kryptoměny. Navzdory tomuto rozdílu lze kryptoměny rozdělit na menší jednotky, stejně jako libra je rozdělena na penny a dolar na centy. V případě bitcoinových mincí se nejmenší dostupná jednotka nazývá satoshi.

Jednotka satoshi je pojmenována po Satoshi Nakamoto, který začal s vývojem kryptoměny bitcoin. Článek "Bitcoin: Peer-to-Peer elektronický hotovostní systém" popisuje využití sítě peer-to-peer (klient s klientem) jako řešení problému dvojích výdajů. Problém - že digitální měna nebo token může být použita ve více transakcích - se nenachází ve fyzických měnách, neboť fyzická bankovka nebo mince mohou svou povahou existovat pouze na jednom místě v jediném okamžiku. Vzhledem k tomu, že digitální měna ve fyzickém prostoru neexistuje, její použití v transakci ji neodstraní z něčího vlastnictví.

Satoshi představuje stomilióntinu bicoinu. Malé denominace činí bankovní transakce snadněji s transakcemi. Obecná struktura jednotek Bitcoins je taková 1 bicoin (BTC) je ekvivalentní 1 000 millibitcoinům (mBTC), 1 000 000 mikrobitcoinům (μBTC) nebo 100 000 000 satoshi. Zatímco přesná hodnota není známa, odhaduje se, že Satoshi Nakamoto může mít 1 milion bitcoinů, což odpovídá 100.000.000.000.000 satoshi.

Zatímco není součástí hlavního měnového páru, bitcoiny mohou být směněny z jiných měn. Pro Bitcoin existují výměnné systémy, které jednotlivcům umožňují provádět transakce. Jedná se o uložení dolarů, libry nebo jiných podporovaných měn na účet na jedné z burz, kde lze zůstatek použít k nákupu nebo prodeji bitcoinů a nakonec je převést na jiné měny. Stejně jako u směnných kurzů mezi zavedenými měnami, bude hodnota bitových mincí kolísat podle nabídky a poptávky.

Zatímco jednotlivci mohou držet penny nebo pence v kapsách, fyzické verze kryptoměn jako bitcoin se nestaly tak hlavním proudem. To je primárně z praktických důvodů, neboť hlavní náplní bitcoinu je, že je digitální a je těžké ho padělat. Bez fyzické přítomnosti znamená, že bitcoiny jsou bezpečnější, a to i předtím, než je brána v úvahu technologie blokového řetězce. Dalším důvodem pro nedostatek fyzických bitcoinů (a santoshi) je, že bitcoiny nejsou široce akceptovány v každodenních transakcích.

Comments