Výhody a nevýhody kryptoměn

O kryptoměnách

by Super Admin 294 Views 0

Výhody a nevýhody kryptoměn

5

(1) Reviews

Byl pro vás tento příspěvek přínosný?

Výhody a nevýhody kryptoměn

Kryptoměny usnadňují převod finančních prostředků, transakci mezi dvě strany. Tyto převody jsou usnadněny použitím veřejného a soukromého klíče pro bezpečnostní účely. Tyto převody finančních prostředků se provádějí s minimálními poplatky za zpracování, které uživatelům umožňují vyhnout se strmým poplatkům účtovaným většinou bank a finančních institucí za bankovní převody.


Centrálním orgánem geniálního systému Bitcoin je blokový řetězec, který využívá k ukládání online knihy všech transakcí, které byly kdy provedeny pomocí Bitcoinů, poskytující datovou strukturu pro tuto knihu, která je vystavena omezené hrozbě hackerů a může být kopírována napříč všechny počítače používající software Bitcoin. Mnoho odborníků vidí, že tento blok řetězců (blockchain) má důležité využití v technologiích, jako je online hlasování a crowdfunding (financování projektů), a významné finanční instituce, jako je JP Morgan Chase, vidí potenciál v kryptosměnách pro snížení transakčních nákladů díky efektivnějšímu zpracování plateb.

Nicméně, jelikož kryptoměny jsou virtuální a nemají centrální úložiště, může být rovnováha digitální kryptoměny narušena v nejhorším případě vymazána například havárií počítače pakliže neexistují záložní kopie vlastnictví. Vzhledem k tomu, že ceny jsou založeny na nabídce a poptávce, míra, s jakou lze měnit kryptoměnu za jinou měnu, může prudce kolísat.


Kryptoměny nejsou 100% imunní vůči hrozbě hackingu. V krátké historii společnosti Bitcoin společnost podstoupila více než 40 krádeží, z nichž několik překročilo hodnotu 1 milion dolarů. I přesto mnoho pozorovatelů nahlíží na kryptoměny v naději, protože doufají, že se může objevit a dlouhodobě existovat měna, která si zachovává hodnotu, bude usnadňovat výměnu, bude přenosnější než tvrdé kovy a zůstane mimo vliv centrálních bank a vlád.

Comments